Książki dla kobiet Pudełko z pamiątkami

Przyjaźń i miłość

Opowieść o przyjaźni i miłości to bardzo dobre książki. Jeżeli ktoś szuka czegoś naprawdę wciągającego, co będzie czytało się bardzo przyjemnie, to powieść zobaczyć na półkę z powieściami obyczajowymi, gdzie zawsze dużo się dzieje. W szczególności, jeżeli chodzi o polską literaturę. Jeżeli ktoś myśli, że Polacy nie mają fajnych opowiadań z  tego gatunku, to jest w ogromnym błędzie. Ten polski rynek czytelniczy ma nam naprawdę dużo do zaoferowania. Jedną z takich ofert jest książka pt.”Pudełko z pamiątkami“. Jej autorką jest Katarzyna Kowalewska.

Niezastąpione trio

Główną bohaterką książki jest Joanna Maciejewska i jej dwie przyjaciółki – Lilianna i Weronika. Dziewczyny znają się już od bardzo długiego czasu i wiedzą o sobie wszystko. Pomimo tego, że nie są ze sobą związane więzami rodzinnymi, to prawie traktują się już jak rodzone siostry. Każda zrobiłaby dla dwóch pozostałych to samo. Poznajemy je w momencie, kiedy wszystkie przygotowują się do wesela Lilki. Weronika jako profesjonalna organizatorka imprez ślubnych zajmuje się całą oprawą. Aśka – lat 32 – jest fotografem. Wiadomo więc jakie zadanie będzie pełniła podczas ślubu. Weronika i Asia zgodnie twierdzą, że Lilianna nie powinna wychodzić za tego mężczyznę, jednak cały czas wspierają koleżankę w przygotowaniach weselnych. Główna fabuła skupia się jednak wokół Joanny. To ona chwyta “okiem” swojego aparatu coś, co nie powinno mieć miejsca na weselu. Dziewczyna nie mówi o tym nikomu, jednak to co uwieczniła na zdjęciu nie daje jej spokoju. W planach ma wyjaśnienie wszystkiego. Co też nasza pani fotograf takiego sfotografowała?

W poszukiwaniu siebie

Jednak to nie wszystko co Joanna ma zamiar wyjaśnić. Chce dowiedzieć się w końcu prawdy o swoich rodzicach. Od 8 roku życia związana jest z babcią Marylą, którą naprawdę kocha. Z wcześniejszych etapów dzieciństwa niewiele pamięta, dlatego chce teraz wszystko wyjaśnić. Czy jednak jej się to uda? W szczególności, że babcia nie chce grzebania w przeszłości. Starsza pani uznaje, że jednak to nie czas na takie rzeczy. Ich rozmowa kończy się tym, że jedna z nich ląduje w szpitalu a druga musi chodzić o kulach. Ta kontuzja nie gasi jednak zapału Joanny. Jeżeli już raz postawi sobie cel, to zrobi wszystko aby działać. Na to wszystko w jej głowie coraz częściej zaczyna pojawiać się pan ortopeda, którego poznała przy okazji swojej kontuzji i odwiedzin babci w szpitalu. “Pudełko z pamiątkami” Katarzyny Kowalewskiej to naprawdę wspaniała opowieść o przyjaźni, wytrwałości i miłości, która czasem spada na człowieka jak nieoczekiwany grom z jasnego nieba.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com